تجهیزات

‎آینده دندانپزشکی دیجیتال

‎آینده دندانپزشکی دیجیتال

‎دندانپزشکی دیجیتال با سرعت زیادی در ‎حال رشد است و موارد بیشتری در افق پیش رو وجود دارد. برای مطب‌های دندان‌پزشکی، پیشرفت‌ها در حوزه دندانپزشکی دیجیتال به این معنی است که مطب‌ها برای بهره مندی از مزایای بی‌شمار دیجیتالی کردن باید سریعتر به سمت آن بروند. در اینجا به برخی از مزایای ورود به دنیای دندانپزشکی دیجیتال را بررسی میکنیم.

بهبود گردش کار با دندانپزشکی دیجیتال

‎به دلیل دیجیتالی شدن در مطب دندانپزشکی، گردش کار بهبود یافته. به عنوان مثال، پیشرفت در دوربین های داخل دهانی مانند دوربین داخل دهانی  SCS باعث تغییر در مطب های دندانپزشکی بدون مصرف کاغذ شده است. تصاویر دوربین داخل دهانی را می توان مستقیماً با استفاده از نرم افزار مدیریت مطب دندانپزشکی که با فناوری تصویربرداری ادغام شده است، در فایل دیجیتالی بیمار ذخیره کرد.

‎به طور مشابه، در صورت تغییر دندانپزشک دریافت یا ارسال سوابق بیمار آسان تر از همیشه است. همه اینها به لطف digilization امکان پذیر است.

زمان بهبود سریع تر برای بیماران دندانپزشکی

‎آینده دندانپزشکی دیجیتال همچنین شاهد کاهش بیشتر در زمان مورد نیاز برای بهبود بیمار، مانند ساخت ترمیم‌ها (مثلاً روکش‌های دندان) خواهد بود.

‎این امکان پذیر است زیرا ارتباط بین لابراتوار ها  و مطب های دندانپزشکی به دلیل دیجیتالی شدن قوی تر است. یک مثال واضح این است که می توانید تصاویر گرفته شده توسط اسکنر های دندانپزشکی مانند اسکنر های داخل دهانی medit کره را به جای تهیه و ارسال قالب های کانونشنال ، مستقیماً به لابراتوار منتقل کنید. این کاهش زمان ترمیم زمان انتظار طولانی را برای بیمارانی که نیاز به ترمیم دارند حذف می کند.

‎تشخیص بهتر با دندانپزشکی دیجیتال

‎مراقبت از بیمار تا حد زیادی به توانایی دندانپزشک برای تشخیص دقیق هر بیماری قبل از شروع مراحل درمانی بستگی دارد. آینده دندانپزشکی دیجیتال شامل حوزه های بسیاری از تشخیص است. به عنوان مثال، تشخیص پوسیدگی به سرعت در حال پیشرفت است. در سال های گذشته تقریبا غیرممکن بود که تصویری با کیفیت واضح داشته باشیم.

‎هزینه های کمتر برای درمان شما با دندانپزشکی دیجیتال

‎آینده دندانپزشکی دیجیتال در رابطه با هزینه های مراقبت از بیماران نیز نویدبخش است. به عنوان مثال، استفاده از اسکنرهای داخل دهانی و دوربین های داخل دهانی ، دقت ترمیم های دندانی ساخته شده را افزایش می دهد. علاوه بر این، از دوباره کاری پرهزینه جلوگیری می شود و پس انداز انجام شده به صورت هزینه کمتر به بیمار منتقل می شود.

‎علاوه بر این، آینده دندان‌پزشکی دیجیتال بیشتر شاهد ساخت روکش های دندانی در مطب خواهد بود تا آنچه که روش فعلی ارسال مدل‌ها و هر گونه کار ساخت به لابراتوار های خارج مطب است. ساخت داخل مطب می تواند هزینه ها را کاهش دهد زیرا از نشانه گذاری، حمل و نقل و سایر هزینه های مرتبط با برون سپاری اجتناب می شود.

‎فناوری پرینتر های سه بعدی نیز به آسانی در دسترس است و هزینه آن به سرعت در حال کاهش است. این چشم‌انداز هیجان‌انگیزی دارد زیرا «ترمیم‌های دندانی بنا به درخواست» پس از تکامل این فناوری رایج خواهد شد.

‎بهبود ارتباطات با دندانپزشکی دیجیتال

‎دندانپزشکی دیجیتال همچنین نوید بهبود ارتباطات در سطوح مختلف را می دهد. برای مثال، دوربین داخل دهانی نمایش کیس را بسیار ساده کرده‌اند، زیرا دندانپزشک می‌تواند به سادگی تصاویر را روی یک صفحه بزرگ در یک اپراتور نمایش دهد. بیماران مشکلاتی را که دندانپزشکشان به آنها اشاره می کند می بینند، بنابراین پذیرش توصیه های درمانی دندانپزشک برای آن بیماران آسان تر است.

‎علاوه بر آن، دندانپزشکی دیجیتال همچنین به مطب های دندانپزشکی اجازه می دهد تا به بیماران یادآوری یا اعلان های آنلاین در مورد قرار ملاقات ها و سایر مسائل مرتبط ارسال کنند. در آینده، برنامه های کاربردی دندانپزشکی دیجیتال حتی بیشتر گسترش خواهد یافت، زیرا نرم افزار مدیریت مطب دندانپزشکی در پی همه پیشرفت های تکنولوژیکی در صنعت، بیشتر مورد بهره برداری قرار میگیرد.

‎همانطور که می بینید، آینده دندانپزشکی دیجیتال پر از نوید است و دندانپزشکان می توانند رویکردی پیشگیرانه در آوردن تمام فناوری های پیشرفته به مطب خود داشته باشند، در زمانی که چنین فناوری هایی می توانند کارایی را به طور مقرون به صرفه افزایش دهند.

تماس با کارشناسان آریاتندیس

درخواست مشاوره تلفنی:

تماس مستقیم با کارشناسان آریاتندیس:

پرفروش ترین محصولات تجهیزات
محبوب ترین محصولات تجهیزات
محصولات شگفت انگیز تجهیزات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *