سنسور RVG و فسفر پلیت چیست ؟

سنسور RVG و فسفر پلیت چیست ؟

RVG مخفف رادیوویزوگرافی (Radio Viso Graphy) می‌باشد، که به عنوان جایگزینی برای فیلم رادیوگرافی در دندانپزشکی استفاده می‌شود. تکنیک آروی ‌جی یک روش نسبتا جدید در تصویربرداری دندان می‌باشد که نیاز به فیلم رادیوگرافی، ظهور و ثبوت را از بین می‌برد.

ادامه مطلب

رادیوگرافی دندانپزشکی چیست ؟

رادیوگرافی دندانپزشکی چیست ؟

قبل از وجود رايوگرافی دندانپزشکی پزشکان برای تشخیص بیماری ها با فیلمبرداری از دندان ها مجبور بودند نقطه ای که خراب است را پیدا کنند که این روش احتمال خطا را بالا می برد. این نوع رادیوگرافی این امکان را برای پزشک محیا می کند که از یک یا دو دندان از ریشه تا تاج عکس بگیرد. یعنی پزشکان با قرار دادن دوربین در درون دهان و رادیوگرافی دندانپزشکی می توانند هرگونه مشکل در آناتومی دندان و یا ساختار آناتومیکی اطراف آن را تشخیص دهند.

ادامه مطلب

معرفی شرکت ایتنا فرانسه

معرفی شرکت ایتنا فرانسه

شرکت ایتنا ITENAدر سال 2003 در فرانسه تاسیس شد.

این شرکت اکنون دارای 19 سال سابقه در تولید مواد دندانپزشکی می باشد.

پانزده سال گوش دادن و پیش بینی نیازهای دندانپزشکان با یک هدف واحد: جلب رضایت و عملکرد آنها در زندگی روزمره.

اکنون ITENA در سراسر جهان بیش از دویست توزیع کننده دارد.

در ادامه به معرفی و توضیح برخی از محصولات این شرکت می پردازیم .

ادامه مطلب

یونیت دندانپزشکی چیست ؟

یونیت دندانپزشکی قلب هر مطب دندانپزشکی می باشد و کوچکترین مشکل در عملکرد آن باعث مختل شدن کارآیی مطب می گردد.شاید به نظر خیلی از دندان پزشکان و افراد تکنسین و دستیاران در حال کار در مطب دانستن نکات فنی یونیت دندان پزشکی زیاد واجب نباشد و ضرورتی ندارد که دانش فنی آن را داشته باشند. به طور کلی دانستن این اطلاعات مزیت هایی دارد و در استفاده بهتر و بهینه تر و طرز نگه داری درست در زمان وقوع مشکلات و خرابی ها میتواند کمک کننده باشد.
در ادامه به معرفی انواع یونیت و توضیحات مربوطه میپردازیم

ادامه مطلب