پرفروش ترین محصولات ابزار و قلم
جدیدترین محصولات ابزار و قلم
محصولات شگفت انگیز ابزار و قلم

خرید انواع ابزار و قلم دندانپزشکی از قبیل: انواع فورسپس دندانپزشکی، انواع الواتور، انواع قلم‌های ترمیمی، ابزارهای تخصصی جراحی، ابزارهای ارتودنسی، ابزارهای لابراتواری و تمامی ظروف عمومی
برای خرید ابزار و قلم‌های دندانپزشکی چندین انتخاب داریم. برندهای اروپایی که البته قیمت‌های بالاتری دارند. برندهای ایرانی که چندین برند در این زمینه فعالیت دارند و ابزارهای تولیدی عموماً پاکستانی هستند به سفارش شرکت‌های ایرانی که قیمت‌ها و کیفیت‌های مناسبی دارند. و ابزارهای بدون برند که فقط به واسطه قیمت‌های پایین‌تر وارد بازار شده‌اند.
علاوه بر کیفیت ابزارها و استیل و لعاب مورد استفاده، طراحی این ابزار در سه نوع ذکر شده در بالا باهم متفاوت هستند.
شرکت اریا تندیس درمان پارسه به‌عنوان نماینده ابزار و قلم‌های برند Falcon تحت لیسانس ایتالیا و برند kusha در حال فعالیت است.
برند فالکن تحت لیسانس ایتالیا است که ابزارهایی با کیفیت بسیار بالا و همچنین طراحی و ارگونومی متفاوت و بسیار مناسب را تولید می‌کند.
برند کوشا را نیز می‌توان به‌عنوان یکی از برندهای معتبر و با کیفیت ایرانی دانست که سبد کاملی از ابزارها و قلم‌های دندانپزشکی را شامل می‌شود.
فورسپس و الواتور دندانپزشکی (Forceps) ابزاری برای کشیدن (Extracting) یا لق کردن (Loose) و یا هر دو عمل در پروسه کشیدن تاج و ریشه دندان استفاده می‌شود.
فورسپس‌ها دارای سه نوع کلی هستند: معمولی، ریشه‌کش و کاهورن که هر یک دارای سری‌های متفاوت خواهند بود.
با توجه ‌به شماره و جایگاه دندان (بالا و پایین و یا چپ و راست بودن) ، سن بیمار و وضعیت و شکل دندانی مشخص مدل فورسپس برای کشیدن انتخاب خواهد شد.
ابزارهای ترمیمی شامل قلم‌هایی از قبیل: کندانسور، برنیشر، اکسکاواتر، اسپاتول دهانی و محکمه و …است که در پروسه ترمیم و پر کردن دندان جهت پک کردن و فرم دهی بهتر به دندان‌پزشک کمک می‌کنند.
در لاین جراحی و ایمپلنت ابزارهای تخصصی برای کمک به جراح نیاز است. این ابزارها شامل موارد زیر خواهند بود: انواع پریوتوم، الواتور، ابزارهای سینوس لیفت اپن و سینوس لیفت کلوز، بن اکسپندر، استئوتوم، چیزل، قیچی و …
راهنمای نگهداری و مصرف
لطفاً به منظور استفاده بهتر از کالایی خریداری شده موارد زیر رعایت شوند:
روش شستشوی وسایل:
تمامی ابزارها باید با آب، صابون و برس به کمک دستکش ضخیم تمیز شسته شوند، شستشو باید به‌گونه‌ای باشد که هیچ خون یا آلودگی روی آج‌ها و دندان‌ها باقی نماند. کلیه لوازمی که به خون آلوده شده‌اند باید بلافاصله پس از استفاده، با آب سرد شسته شوند، چرا که خون با گذشت زمان کوتاه منعقد شده و پاک کردن آن سخت‌تر می‌شود، از سوی دیگر این امکان وجود دارد که میکروارگانیسم موجود در خون هنگام استریلیزاسیون زنده باقی بماند. در مرحله بعد فرایند شستشو، ابزارها در محلول ضدعفونی غوطه‌ور شده و درون دستگاه اولتراسونیک قرار گیرند، پس از انجام این مرحله، باید ابزارها به صورت دستی شسته شده و تمامی آن‌ها به دقت خشک و پس از بسته‌بندی و پک کردن، داخل دستگاه اتوکلاو قرار گیرند. نکته حائز اهمیت این است که زمان غوطه‌ور ساختن ابزار در مواد ضدعفونی نباید بیش از‌اندازه باشد. زمان پیشنهادی برای این کار 10 دقیقه است. همچنین باید از قرار دادن و انباشتن ابزارها روی هم خودداری شود، تا حد امکان باید ابزار سنگین در کف ظرف قرار گیرند. به منظور پیشگیری از انتقال خوردگی و زنگ‌زدگی، پیشنهاد می‌شود ابزارهای دارای مشکل و جدا شده و قفل و بست ابزارها باز شوند. تا حد ممکن باید از آب مقطر برای شستشو استفاده کرد. به دلیل وجود سختی بالا در آب معمولی و لوله‌کشی که منجر به زنگ زدی یا لکه روی ابزار می‌شود، بهتر است از استفاده آن‌ها برای شستشو جلوگیری شود.