پرفروش ترین محصولات ترمیمی
جدیدترین محصولات ترمیمی
محصولات شگفت انگیز ترمیمی

خرید انواع مواد ترمیمی دندان

همان‌طور که میدانید دندان‌های شکسته یا پوسیده، ظاهر بدی را به صورت فرد می‌دهند، گاها وجود این دندان‌ها با درد یا زخم شدن حفره دهانی همراه خواهند بود و توصیه می‌شود ترمیم این دندان‌ها در اسرع وقت انجام بگیرد. خرید انواع مواد ترمیمی و پرکننده دندان‌های آسیب دیده شامل گلاس، آینومر، سمان، لاینر، لوتینگ، باندینگ، بلیچینگ، کامپوزیت باید با دقت توسط متخصص انجام شود، زیرا بی‌کیفیت بودن این مواد در نهایت منجر به آسیب بیشتر دهان و دندان می‌شود. اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره مواد ترمیمی دندان و نحوه ترمیم توسط دندان‌پزشک هستید تا انتهای این مقاله از وب‌سایت تجهیزات پزشکی آریاتندیس با ما همراه باشید تا در نهایت مکان بسیار معتبری برای خرید انواع مواد ترمیمی دندان به شمار معرفی شود.


پر کردن دندان‌های شکسته چگونه و با چه موادی انجام می‌شود؟

نکته مهم برای درمان و ترمیم دندان‌ها این است که باید به پزشک متخصصی مراجعه کرد که از کار و مواد مصرفی وی مطمئن بود. اگر شما هم به دنبال خرید مواد ترمیمی دندان از محلی معتبر هستید، باید بدانید که وب‌سایت تجهیزات دندانپزشکی آریاتندیس تمامی مواد لازم جهت ترمیم دندان را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به سراسر ایران ارسال خواهد کرد. با خرید از این وب‌سایت می‌توانید از اصل و باکیفیت بودن کالا مطمئن باشید.

برای تمیم دندان‌های شکسته و آسیب دیده از مواد خاصی مانند آمالگام و کامپوزیت استفاده خواهد شد. آمالگام در واقع موادی از جنس نقره رنگی است که معمولاً برای پر کردن دندان‌های آسیاب به کار می‌رود. در عین حال، کامپوزیت‌ها نوعی مواد با رنگ سفید هستند که برای ترمیم دندان‌های جلویی استفاده شده و ظاهر دندان را به شکل اولیه برمی‌گرداند. آمالگام‌ها مقاوم‌ترین نوع مواد ترمیمی بوده ولی به دلیل رنگ نقره، برای دندان‌های جلویی کاربردی ندارند، زیرا در این صورت ظاهر دندان‌ها زشت خواهد شد.


سایر مواد برای ترمیم دندان

علاوه بر آمالگام و کامپوزیت، از مواد دیگری مانند یونومر شیشه، سرامیک و طلا نیز برای ترمیم دندان‌های آسیب دیده استفاده می‌شود. گاهی برای ترمیم این دندان‌ها، به روکش یا لمینت نیاز خواهد بود، این مواد در صورتی استفاده می‌شوند که آسیب یا شکستی دندان با مقدار کمی از آمالگام یا کامپوزیت پوشانده نشده و ظاهر دندان به شکل اصلی برنگردد. لمینت‌ها معمولاً از جنس کامپوزیت یا سرامیک هستند. روکش‌های دندانی نیز بسته به شرایط دندانی بیمار، از مواد مختلفی تشکیل می‌شوند. معمولاً پس از عصب‌کشی دندان، از روکش استفاده می‌شود تا استحکام دندان بیشتر شود.


نحوه مراقبت از دندان‌های ترمیم شده

مراقبت از دندان باید از کودکی آغاز شود تا در بزرگ‌سالی مشکل جدی برای دهان و دندان فرد به وجود نیاید. اصلی‌ترین و مهم‌ترین کاری که فرد باید انجام دهد مسواک زدن و حفظ بهداشت دندانی است. در ادامه برخی از اصول حفظ بهداشت دندان ارائه شده‌اند، تا حد ممکن از این اصول پیروی کنید تا دندان‌های زیبا و سالمی داشته باشید.

·    حتماً روزی دو بار مسواک بزنید، پس از هر بار مسواک زدن نخ دندان بکشید، خمیردندان مصرفی باید دارای فلوراید باشد.

·    از جویدن مواد غذایی سختی چون یخ یا شکستن آجیل با دندان خودداری کنید، به هیچ وجه نباید فشاری به دندان‌ها وارد شود.

·    اگر مشکل دندان‌قروچه دارید، به پزشک مراجعه کنید، احتمالاً باید وسیله‌ای به نام نایت گارد یا محافظ دهان خریداری کنید تا شب‌ها روی دندان‌ها قرار دهید.

·    هر شش ماه یک بار به پزشک مراجعه کرده و دندان‌هایتان را چک کنید تا از بروز مشکلات جدی‌تر پیشگیری شود.

خرید بهترین مواد و تجهیزات دندان‌پزشکی

همان‌طور که گفته شد برای ترمیم دندان از مواد مختلفی استفاده می‌شود که این مواد باید کیفیتی عالی داشته باشند. تمامی مواد لازم جهت ترمیم و پر کردن دندان در فروشگاه تجهیزات دندانپزشکی آریاتندیس موجود بوده و با بهترین کیفیت و قیمت در دسترس مشتریان عزیز قرار خواهد گرفت.