پرفروش ترین محصولات مواد عمومی
جدیدترین محصولات مواد عمومی
محصولات شگفت انگیز مواد عمومی

مواد عمومی

مواد عمومی دندانپزشکی شامل مجموعه‌ای از اقلام است که در تمامی تخصص‌ها و درمان‌های مختلف در حوزه دندانپزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد با تنوعی وسیع همراه هستند و هر یک از آن‌ها ویژگی‌ها و قابلیت‌های متفاوتی دارند. به طور خلاصه، برخی از مواد عمومی دندانپزشکی به شرح زیر است:

 • فرز:

  یک ابزار پر کاربرد در تمامی تخصص‌های دندانپزشکی می‌باشد. فرز‌های دندانپزشکی در انواع متفاوت با کاربرد‌های متنوعی تولید می‌شوند. از نظر ساختار دو دسته کلی و پر مصرف فرزهای الماسه و فرز‌های روکش تنگستن کارباید داریم. فرزهای الماسه دندانپزشکی یک تکه استیل با روکشی از ذرات الماسه می‌باشد که با توجه به ابعاد این ذرات الماسه، جهت چند مرحله تراش یا چند مرحله پرداخت برای دندان و یا مواد دندانی مثل آمالگام و کامپوزیت استفاده میشود. در مدل تنگستن کارباید میزان تراش بیشتری دارد و بدون آب استفاده میشود. فرزهای جراحی نیز از نوع تنگستن کارباید می‌باشد.
  فرزها از نظر شکل هم تنوع بالایی دارند تا دندانپزشک بتواند تمامی زوایای دندانی را تراش بدهد یا پرداخت نماید. اشکالی مثل: روند، فیشور، چمفر، شعله شمعی و …

 • مواد یکبار مصرف:

  یکی از پر مصرف‌ترین دسته محصولات در دندانپزشکی، مواد و البسه یکبار مصرف می‌باشد. شامل انواع دستکش‌های لاتکس، نیتریل، وینیل و نایلونی، همچنین انواع روکش یونیت، ‌شان، روکش ساکشن، روکش پوار و …. که بصورت یکبار مصرف می‌باشند.

 •  مواد ضد عفونی:

  یک دسته محصولات بسیار حساس و مهم در دندانپزشکی، محصولات کنترل عفونت و ضدعفونی می‌باشد. انواع ضدعفونی کننده‌های سطوح که سریع الاثر می‌باشند، ضدعفونی‌های اینسترومنت که ابزار‌های دندانپزشکی را پس از استفاده و شستشو باید در مدت زمان مناسب در این مواد غوطه ور شوند و یا ضد عفونی کننده‌های دست.
  این مواد در بازار با برندها و کیفیت و قیمت‌های متفاوت موجود هست. باید دقت داشته باشیم که در دندانپزشکی مواد مورد مصرف باید گرید مدیکال باشند تا دیگر نگران باقی ماندن الودگی در سطوح و یا ابزار‌ها نباشیم.

 •  کالاهای بسیار دیگری هستند که در دسته عمومی قرار میگیرند، مانند سرسوزن‌های بی‌حسی، فیلم‌های رادیوگرافی پری اپیکال، سری‌های میکسر مواد و …. .

  این تنها چند مورد از مواد عمومی دندانپزشکی هستند که هرکدام از آن‌ها ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاصی دارند که در متون بلندتر می‌توان به تفصیل درباره آن‌ها صحبت کرد

شرکت آریا تندیس درمان پارسه در تلاش است تا تمامی مواد و تجهیزات دندانپزشکی را با بهترین قیمت و کیفیت در اختیار تمامی دندان‌پزشکان ایرانی در تمامی نقاط ایران قرار دهد.